کاربرد ترانس‌های رله‌ای

همانطور که می دانید ترانس ها به دو دسته ترانس رله ای و ترانس سروو موتوری تقسیم می شوند. به نظر شما تفاوت این دو در چیست؟ استابلایزر رله ای از سرعت سوئیچ بیشتری نسبت به سرووموتوری برخوردار است. در واقع این کار را در کسری از ثانیه انجام می دهد. درحالی که سرووموتوری در بهترین حالت بین ۳ تا ۷ ثانیه تاخیر دارد. هزینه تعمیرات ساختار رله ای بسیار کمتر از سروو موتوری می‌باشد. ترانس رله ای دستگاهی است که در صورت افت نوسان و یا هر گونه تداخل در برق شهری آن را به سرعت تشخیص داده و بصورت اتوماتیک اقدام به رفع آن می نماید. طریقه کار کرد این نوع ترانس تقویت برق کنترل به صورت دیجیتال می باشد . ترانس اتوماتیک رله ای دستگاهی است که جهت ثابت نگاه داشتن سطح ولتاژ تعبیه شده است. یک ترانس اتوماتیک رله ای می تواند از یک مکانیسم الکترومکانیکی و یا مکانیسم الکترونیکی تشکیل شده باشد. این مدل برای استفاده ی مکان هایی که نوسانات برق شهر به صورت لحظه ای بوده بهتر است چون در کسری از ثانیه تغییرات ولتاژ را جبران نموده و مانع از آسیب دیدن لوازم برقی می گردد.

به همین منظور ترانس رله ای در منازل مسکونی، شرکت ها ، سیستم های کنترلی ، روشنایی ، تجهیزات برقی ، سیستم  های حفاظتی و وسایل برقی حساس به نوسانات برق کاربرد فراوانی دارد.

برای مشاهده کاربرد استابلایزرهای سرووموتوری اینجا کلیک کنید. برای مشاهده ی آیتم های مهم جهت انتخاب یک تثبیت کننده اینجا کلیک کنید. بالا بودن قدرت ، راندمان ، دقت و کیفیت کنترل شده ولتاژ خروجی جزو خصوصیات مهم این دستگاه ها می باشد. با توجه به مطالب ذکر شده آیا شما برای مصرف خود به ترانس رله ای نیاز دارید؟ در صورت نیاز به مشاوره رایگان دیجی خرید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۱۰۲۵ یا ۰۹۳۷۳۱۷۸۹۸۲ تماس بگیرید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp گفتگوی آنلاین در واتس‌اپ