چگونه عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟

در دنیایی که تحت سلطه‌ی ابزارها و دستگاه‌های الکترونیکی قرار دارد، بیشتر وقت‌ها اهمیت لوازم خانگی‌های عادی خود را فراموش می‌کنیم. هر چقدر این لوازم ضروری‌تر باشند و بیشتر مورد استفاده‌ مان قرار ‌گیرند، بیشتر برایمان جزء بدیهیات هستند؛ البته تا زمانی که سالم باشند. نگهداری و مراقبت صحیح از وسایل و تجهیزات می نواند بر طول عمر و راندمان کاری انها تاثیر بسزایی بگذارد.تلویزیون ها نیز، از این قاعده مستثنا نبوده و با استفاده صحیح و مراقبت لازم از آنها می توان در دراز مدت عمر تلویزیون خود را افزایش داد. با توجه به قیمت تلویزیونها در این روزها باید تدابیری برای مراقبت از آن ها اندیشید تا کمترین میزان صدمه و آسیب به آن وارد شده و در نتیجه مجبور نباشید هزینه زیادی را بابت خرید یک تلویزیون جدید بپردازید.

چگون عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم؟

همانطور که می‌دانید تمامی دستگاه‌های الکترونیکی از جمله انواع تلویزیون‌های ال‌سی‌دی، ال‌ای‌دی، سی‌آرتی و سایر سیستم‌های صوتی و تصویری همچون ست‌اپ باکس‌، دی‌وی‌دی پلیر، سینمای خانگی و باید با ولتاژ تثبیت شده در محدوده ۲۲۰ ولت راه‌اندازی و استفاده شوند.از آنجایی که در بسیار از مناطق ولتاژ برق به علل مختلفی همچون دوری و نزدیکی به پست‌های توزیع برق، استفاده از کابل‌های غیراستاندارد و سیستم توزیع فرسوده در محدوده استاندارد دستگاه‌های صوتی و تصویری نیست.

به همین منظور برای حفاظت ازلوازم صوتی تصویری حتماًباید از دستگاههای تثبیت کننده ی ولتاژ استفاده نمود.

استابلایزر چیست؟

تثبیت کننده ولتاژ برق یا همان استابلایزر، دستگاهی است که نوسان ولتاژ را تثبیت کرده و به مصرف کننده میفرستد. تثبیت‌کننده‌های ولتاژ (ترانس های اتوماتیک رله‌ای یا استابلایزرهای سرووموتوری)  برای سیستم‌های صوتی تصویری استفاده می‌شوند. این تثبیت کننده ها معمولا دارای زمان تاخیر کوتاه بین ۵ الی ۶۰ ثانیه هستند. عموما با توجه به تعدد دستگاه‌های کم مصرف در کنار یکدیگر دارای ۲ الی ۴ پریز خروجی هستند.

استابلایزر مناسب لوازم صوتی تصویری

ازآنجایی که این دستگاه‌ها جریان کمی مصرف می‌کنند نهایتا دستگاه‌های ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ ولت آمپر برای این منظور پیشنهاد می‌گردد.

جهت مشاوره رایگان دیجی‌خرید با شماره تلفن  های ۰۲۱۸۸۳۰۱۰۲۵ یا ۰۹۳۷۳۱۷۸۹۸۲  تماس بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp گفتگوی آنلاین در واتس‌اپ