محافظ برق چیست؟

همه ی ما در خانه هایمان محافظ برق داریم و از آن استفاده کرده ایم. اما شاید بپرسید که محافظ برق چگونه کار می کند و یا یک محافظ خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
بسیاری از ما محافظ را با چند راهی اشتباه میگیریم. شاید محافظ های برقی نوعی چند راهی محسوب شوند اما چند راهی ها به عنوان محافظ برق به حساب نمی آیند.

محافظ برق چیست؟
در واقع محافظ ها از وسایل الکتریکی ما در برابر نوسان برق محافظت می کنند.

وظیفه محافظ برق ، شناسایی ولتاژ بیش از حد و منحرف کردن الکتریسیته اضافی به سیم اتصال به زمین تا از نوسانات احتمالی جلوگیری کند.

نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنیم آن است که در کشور ما به علت عدم رعایت مقررات ملی ساختمان که مبنی بر اجرای صحیح تاسیسات برقی ساختمان‌ها است وجود محافظ برق برای هر دستگاه برقی یا سر راه کنتور برق ساختمان ضروری است.
پس ما برای خرید یک محافظ مناسب باید به نکات زیر توجه کنیم.
در ساخت یک محافظ خوب باید از مواد مقاوم در برابر آتش سوزی استفاده شده باشد.

گارانتی تعویض محافظ برق یکی از مزایای یک محافظ برق خوب است. به عبارت بهتر تضمین می‌کند این محافظ حداقل در طول مدت گارانتی به درستی کار خواهد کرد.

برای تهیه یک محافظ بایستی به میزان مصرف دستگاه مصرف‌کننده و حداکثر توان خروجی محافظ دقت کنید. زیرا میزان مصرف هر دستگاه الکتریکی با دستگاه دیگر متفاوت است.
بهتر است فیوز محافظ برق در دسترس باشد.  در زمانی که در اثر عبور بیش از حد شدت جریان فیوز آن بسوزد مصرف کننده به راحتی بتواند آن را تعویض نماید.
در آخر باید بگوییم که در بازار محافظ های برق متنوعی وجود دارد. با این وجود باید دقت کرد که صرفا قیمت بالا یا پایین یک محافظ برق دلیل بر بالا یا پایین بودن کیفیت آن نیست. در این گونه مواقع بهتر است به شرکت‌های معتبر با گارانتی معتبر اعتماد کرد.

شما برای کدام یک از لوازم الکتریکی خود محافظ تهیه می کنید؟

لطفا در صورت داشتن هر سوال یا نیاز به هر نوع مشاوره در زمینه یاد شده با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۱۰۲۵ یا ۰۹۳۷۳۱۷۸۹۸۲ بخش مشاوره رایگان دیجی خرید تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

برای کولرگازی چه استابلایزری بخریم؟
نصب استابلایزر و ترانس

دیدگاهی بنویسید

بالا