لزوم استفاده از یوپی‌اس

امروزه کسب و کار‌های موفق بسیار کمی وجود دارد که میتوانند بدون برق، عملکرد مناسبی داشته باشند. شبکه برق شهری نیز معمولا دارای مشکلات زیادی بوده و برای دستیابی به اطمینان پذیری بالا نیاز به استفاده از تجهیزات برقی از جمله یو پی‌ اس لازم و ضروری می باشد. از مشکلات برق شهر می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: – قطع برق شهر (Black Out) – کاهش ناگهانی ولتاژ (Power Sag) – افت طولانی ولتاژ (Brown Out) – افزایش شدید و ناگهانی ولتاژ (Spike & Surge) – افزایش طولانی ولتاژ (Over Voltage) – نویز (Noise) UPS وسیله الکترونیکی برای حفاظت بار‌های حساس و نیز سیستم‌های الکترونیکی، مخابراتی و …است. این دستگاه با تأمین برق سالم از ایجاد انواع خسارت‌های مالی و اطلاعاتی و حتی جانی جلوگیری می‌نماید.

بشتر بخوانید؛ انواع یو پی اس (UPS)

یو پی اس ها چگونه کار می‌کنند؟

UPS ها به روش‌های مختلفی کار می‌کند. برای روشن شدن این مطلب از یک کامپیوتر به‌همراه یک یو پی اس معمولی را در نظر می گیریم. با بوجود آمدن کوچکترین اختلال در سیستم شبکه ای برق شهری با ایجاد یک پالس سبب خاموش و روشن شدن اتوماتیک کامپیوتر میشود. ازاین رو  اطلاعاتی که روی حافظه Ram کامپیوتر وجود دارد از بین رفته و نتیجه کار و فعالیت کاربر در عرض چند ثانیه از دست برود. در صورت بروز چنین مشکلی UPS به شما هشدار می‌دهد و بر اساس سایز یو پی اس می‌توانید از نیروی برق برای خاموش کردن صحیح کامپیوتر و یا ادامه کار با کامپیوتر استفاده کنید. این کار به این معنی است که می‌توانید فایل خود را ذخیره کنید و سپس کامپیوتر را خاموش کنید.

مزایای استفاده از یو پی اس

تداوم و پیوستگی

 عدم قطع برق تجهیزات بحرانی مانند کامپیوتر‌های خطوط تولید کارخانه ها.

حفاظت

 حفاظت در برابر تمام مشکلات ناخواسته برق مانند افت طولانی ولتاژ، افزایش طولانی ولتاژ. زیرا UPS سریعا این خطا‌ها را حس کرده و قبل از اینکه خطا‌ها به سیستم‌ها آسیب برسانند، به برق متناوب تبدیل می‌شوند.

فیلتر

 یک یو پی اس  با پاکسازی ولتاژ ورودی به UPS و تنظیم آن در خروجی همانند یک نوع فیلتر عمل کرده و سیستم‌های داخلی یک ولتاژ بدون نویز و ثابت دریافت می‌کنند.

بازگشت سرمایه

سیستم‌های یو پی اس مورد استفاده در بیمارستان ها، دیتا سنتر‌ها و یا اورژانس پزشکی، ممکن است هزینه بالایی داشته باشد، اما بازگشت سرمایه زمانی که حفاظت از تاسیسات را انجام می‌دهد مشخص می‌ گردد.

برخی صنایع ای که لازم است از سیستم‌های UPS استفاده کنند

  • بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
  • ولیدکنندگان تجهیزات الکترونیک
  • دیتا سنتر‌ها و مراکز تلفن
  • بانک‌ها
  • ایستگاه‌های تلویزیونی
  • کارخانه‌های تولیدی
  • شرکت‌ های مخابراتی
  • دانشگاه‌ها
  •  شرکت‌های برق

خرید انواع یو پی اس و اینورتر

به نظر شما یوپی‌اس برای چه وسایل دیگری کاربرد دارد؟

در صورت نیاز به مشاوره رایگان دیجی خرید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۱۰۲۵ یا ۰۹۳۷۳۱۷۸۹۸۲ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp گفتگوی آنلاین در واتس‌اپ