راهنمای خرید اینورتر برای تلویزیون

جهت راهنمای خرید اینورتر برای تلویزیون با ما همراه باشید.در ایام تابستان خصوصا روزهای گرم آن با توجه به محدودیت تولید و توزیع برق سراسری و از طرف اوج یکباره مصرف برق، در بسیاری از مناطق کشور نوسان شدید و گاهی قطعی برق رخ می‌دهد. از آن‌جایی که مدت زمان این قطعی بعضا به چند ساعت می‌کشد، بسیاری از مردم جهت استفاده از  وسایل برقی نیاز به مولدهای برق از جمله ژنراتور، یوپی‌اس اینورتر و … خواهند داشت.از آنجا که هزینه تامین ژنراتور و یا یوپی‌اس‌های سینوسی(برای برخی لوازم خانگی) از نظر مقرون به صرفه نیست، استفاده از اینورتر یا یوپی‌اس‌های شبه سینوسی توان پایین و ارزان قیمت که می‌تواند برای مدت زمان محدودی انرژی مورد نیاز تلویزیون(سیستم ست‌آپ باکس و سینمای خانگی) را تامین کند می‌تواند یک راه حل مناسب باشد.با توجه به اینکه میزان مصرف تلویزیون‌های ال‌ای‌دی و ال‌سی‌دی خصوصا در سال‌های اخیر به شدت کاهش یافته است، شما می‌توانید با تهیه اینورتر یا یوپی‌اس‌های شبه سینوسی توان پایین(بعضا کمتر از ۵۰۰ ولت آمپر) توان مورد نیاز برای استفاده آن‌ها را تامین کنید.

توجه داشته باشید که مدت زمان بک آپ شما برای میزان استفاده تلویزیون رابطه مستقیم با ظرفیت باتری یوپی‌اس یا اینورتر شما خواهد داشت. یعنی اینورتر تنها توان مورد مورد نیاز شما را تامین میکند و نکته تعیین کننده در خصوص مدت زمان پشتیبانی مربوط به باتری خواهد بود.

اما بطور مثال برای روشن کردن یک تلویزیون ال‌سی‌دی ۴۲ اینچ حدود ۱۰۰ وات نیاز دارید که یک اینورتر شبه‌سینوسی استاندارد ۵۰۰ ولت آمپر هم می‌تواند توان مورد نیاز آن را تامین کنند، مدت زمان بک آپ آن نیز همانطور که اشاره شد بستگی به باتری داخلی(یا خارجی) دستگاه شما دارد. از آنجا که باتری‌های داخلی معمولا دارای ۷ یا ۹ آمپر ظرفیت هستند می‌شود حدود ۳۰-۴۰ دقیقه توان و زمان را برای تلویزیون در زمان قطع برق تامین کرد.جهت مشاهده ی راهنمای خرید استابلایزر و ترانس برای تلویزیون اینجا کلیک کنید.در نظر داشته باشید با یک یوپی‌اس ۵۰۰ ولت آمپر با یک باطری ۱۲ ولت ۲۸ آمپر (اکسترنال یا خارجی) می‌توانید حدود ۲ ساعت یک تلویزیون ۴۲ اینچی(ال‌ای‌دی یا ال‌سی‌دی) با توان حدود ۱۰۰ وات را در زمان قطع برق مشاهده نمایید. البته این زمان و توان برای هر دستگاهی می‌تواند متفاوت باشد یعنی اگر توان تلویزیون شما کمتر باشد زمان به بیش از ۲ ساعت افزایش و اگر توان تلویزیون شما بیش‌تر از ۱۰۰ وات باشد این زمان به کمتر از ۲ ساعت کاهش می‌یابد.در صورت نیاز به مشاوره رایگان دیجی خرید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۱۰۲۵ یا ۰۹۳۷۳۱۷۸۹۸۲ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp گفتگوی آنلاین در واتس‌اپ