راهنمای خرید استابلایزر برای یخچال فریزر

 همانطور که می‌دانید وسایل الکتریکی برای کارکرد مناسب نیاز به ولتاژ تثبیت شده برق شهر دارند. به همین دلیل لازم دانستیم که راهنمای خرید استابلایزر برای یخچال فریزر را براساس اطلاعات تجربی خود دراختیار شما قراردهیم.

چرا به استابلایزر احتیاج داریم؟

یکی از وسایل نسبتا حساس نسبت به نوسانات برق شهر که تقریبا در تمامی خانه‌ها وجود دارد، یخچال فریزر است. موتور و کمپرسور انواع یخچال و فریزر فارغ از ایرانی یا خارجی بودن، نو یا قدیمی بودن، کم‌مصرف یا پرمصرف بودن باز هم در برابر نوسانات برق حساس هستند. با توجه به گران بودن هزینه تعمیرات موتور و کمپرسور انواع یخچال‌ها و از طرفی زیر بار نرفتن شرکت‌های گارانتی کننده آن‌ها در قبال دستگاه‌های غیر متصل به تثبیت کننده‌ها استفاده از ترانس اتوماتیک یا استابلایزر برای یخچال و فریزر ضروری است. دستگاه‌های ترانس اتوماتیک(استابلایزر رله‌ای) یا استابلایزر(سرووموتوری) علاوه بر تثبیت ولتاژ برق شهر در محدوده مشخص و استاندارد، باعث افزایش راندمان و کاهش استهلاک و در نتیجه افزایش عمر یخچال و فریزر می‌شوند. حال سوال اینست که برای یخچال و فریزر خود چه استابلایزر یا ترانسی تهیه کنیم. از آنجایی که اکثر یخچال و فریزرهای خانگی تولید شده در دهه اخیر مصرف برقی حدود 1000 تا 1500 ولت آمپر دارند(البته میزان مصرف هر دستگاه با دستگاه دیگر متفاوت است) پس به لحاظ توانی استابلایزر یا ترانس‌هایی با توان 1500 تا 2500 بدین منظور توصیه می‌شود.

 

نکات مهمی که در مورد استابلایزر یخچال باید بدانید

موضوع مهم دیگر پس از توجه به توان مصرفی، بحث زمان تاخیر دستگاه است.

بر اساس ساختار طراحی یخچال و فریزر‌ها جهت محافظت از کمپرسور آن‌ها نیاز است که حتما محافظ، ترانس یا استابلایزرهای متصل به یخچال و فریزر حداقل 3 دقیقه(180 ثانیه) تاخیر در برقراری جریان ناشی از قطع یا افت ولتاژ برق ورودی باشند. در صورتیکه این زمان برقراری جریان رعایت نشود می‌تواند منجر به آسیب شدید به یخچال و فریزر شود.

موضوع آخر که شاید به اهمیت دو مورد فوق نباشد بازه ولتاژ ورودی برق شهر است.

بیشتر بخوانید؛ تفاوت محافظ با ترانس اتوماتیک و یا استابلایزر چیست؟

در صورتی که ولتاژ ورودی شما بین 180 تا 240 باشد نگرانی چندانی بابت انتخاب تثبیت کننده نخواهید داشت، اما اگر ولتاژ ورودی شما کمتر یا بیشتر از مقدار ذکر شده است حتما هنگام خرید استابلایزر برای یخچال فریزر به مشخصات فنی آن و خصوصا ولتاژ ورودی دقت کنید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان دیجی خرید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۱۰۲۵ یا ۰۹۳۷۳۱۷۸۹۸۲ تماس بگیرید.

 

 


مقالات مرتبط

چگونه از وسایل برقی دربرابر نوسان ولتاژ محافظت کنیم؟

استابلایزر ایرانی یا خارجی؟

راهنمای خرید ترانس برای واحد مسکونی کم مصرف

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp گفتگوی آنلاین در واتس‌اپ